Lista Competitii

Din anul:

Calendar Competitional


Nr. crt. Denumire Data Localitate Organizatori Rezultate Poze
1 Cupa Artteam 08-09.02.2014 Bucuresti Asociatia Clubul de Dans Sportiv ARTTEAM DANCE  
2 Cupa Arges 16.02.2014 Pitesti Clubul de Dans TOTAL DANCE  
3 Bucharest Dance Fest 22.02.2014 Bucuresti Clubul de Dans TOTAL DANCE  
4 Campionatul National al Romaniei 01-02.03.2014 Iasi Clubul Sportiv REFLEX  
5 Cupa Beija Flor 08-09.03.2014 Galati Asociatia Clubul de Dans Sportiv BEIJA FLOR  
6 Cupa Mirajul Dansului 09.03.2014 Medias Asociatia Clubul Sportiv MIRAJUL DANSULUI  
7 Cupa Pro Swing 15-16.03.2014 Bucuresti Clubul Sportiv PRO SWING  
8 Cupa Oradea 15-16.03.2014 Santandrei Clubul de Dans Sportiv STELELE DANSULUI  
9 Cupa Braila 22-23.03.2014 Braila Asociatia Clubul de Dans Sportiv STYLE DANCE  
10 Cupa Brasov 22-23.03.2014 Brasov Asociatia Clubul de Dans Sportiv PRO DANCE STUDIO  
11 DanceMasters 28-30.03.2014 Bucuresti Asociatia Clubul Sportiv PAS IN DOI, Clubul de Dans PHOENIX  
12 Cupa Magic Dance 05-06.04.2014 Bucuresti Asociatia Sportiva MAGIC DANCE CLUB  
13 Cupa Potaissa 05.04.2014 Turda Asociatia Sportiva Clubul de Dans Sportiv POTAISSA  
14 Campionatul National de 10 Dansuri 12-13.04.2014 Arad Clubul Sportiv BALLROOM DANCE  
15 Cupa Brazi 12-13.04.2014 Brazi Clubul de Dans PHOENIX  
16 Cupa Pygmalion 26-27.04.2014 Bucuresti Clubul Sportiv PYGMALION  
17 Cupa Clujului 26.04.2014 Cluj Napoca Clubul de Dans Sportiv DIAMOND DANCE  
18 Cupa Sportim Dance 26-27.04.2014 Timisoara Clubul de Dans Sportiv SPORTIM DANCE  
19 Cupa Spria Top Dance 03.05.2014 Baia Sprie Clubul Sportiv SPRIA TOP DANCE  
20 Cupa La Passion 03-04.05.2014 Brasov Asociatia Clubul de Dans Sportiv LA PASSION  
21 Cupa Bonito Dance 03-04.05.2014 Bucuresti Clubul SP. STUD. UNIV. BUC.  
22 Cupa Medio Monte 04.05.2014 Baia Sprie Club Sportiv MEDIO-MONTE  
23 WDSF Romanian Open 10-11.05.2014 Bucuresti Clubul de Dans Sportiv MIHAI PETRE  
24 Cupa Teaca 10-11.05.2014 Teaca Clubul de Dans Sportiv Dansul Florilor  
25 Cupa Dansul Florilor 17-18.05.2014 Pitesti Clubul de Dans TOTAL DANCE  
26 Cupa Blajului 17-18.05.2014 Blaj Asociatia Clubul Sportiv TOP DANCE 2007  
27 Cupa Valsul Dunarii 17-18.05.2014 Galati Asociatia Clubul de Dans Sportiv BEIJA FLOR  
28 Cupa Bonito Dance 18.05.2014 Bucuresti Clubul SP. STUD. UNIV. BUC.  
29 Cupa Happy Dance 24-25.05.2014 Buzau Clubul de Dans Sportiv HAPPY DANCE  
30 Cupa Mystic 24-25.05.2014 Resita Asociatia Clubul Sportiv MYSTIC  
31 Cupa Latino Angels 25.05.2014 Dej Clubul de Dans Sportiv LATINO ANGELS  
32 Cupa Star Dance 25.05.2014 Iasi    
33 Cupa Forever Dance 31.05-01.06.2014 Constanta Asociatia Clubul de Dans Sportiv FOREVER DANCE  
34 Campionatul National de Formatii si Cupa Floris 31.05-01.06.2014 Bistrita Asociatia Clubul de Dans Sportiv FLORIS  
35 WDSF Bucharest Open 06-08.06.2014 Bucuresti Asociatia Clubul DANCE IMPACT  
36 Cupa Satmarului 07-08.06.2014 Satu Mare Clubul de Dans Sportiv ROYAL DANCE CLUB  
37 Cupa Dance Fever 15.06.2014 Bucuresti Clubul de Dans Sportiv DANCE FEVER  
38 Cupa Callatis 06.09.2014 Mangalia Clubul de Dans TOTAL DANCE    
39 Cupa Contesina 13-14.09.2014 Bucuresti Clubul de Dans Sportiv CONTESINA    
40 Cupa Magnum si Campionatul National de Show 13.09.2014 Resita Asociatia Club Sportiv MAGNUM TEAM RESITA    
41 Cupa Galactic 13.09.2014 Baia Mare Clubul de Dans Sportiv GALACTIC    
42 WDSF World Open Transylvanian Grand Prix 19-21.09.2014 Brasov Clubul de Dans Sportiv FAN DANCE CLUB    
43 Cupa Valcea 27.09.2014 Ramnicu Valcea Clubul de Dans RU APOLLO    
44 Cupa Feeling Dance 27-28.09.2014 Oradea Clubul de Dans Sportiv FEELING DANCE    
45 Cupa Quicksilver 28.09.2014 Bucuresti Asociatia Clubul Sportiv QUICKSILVER    
46 Cupa Maramuresului 04-05.10.2014 Baia Mare Club Sportiv MEDIO-MONTE    
47 Cupa Elite 04-05.10.2014 Focsani Asociatia Clubul de Dans Sportiv ELITE    
48 Patricia Dance 04.10.2014 Craiova Asociatia Clubul de Dans Sportiv PATRICIA DANCE    
49 Cupa Romaniei 11-12.10.2014 Bucuresti Clubul SP. STUD. UNIV. BUC.    
50 Cupa Medias 11-12.10.2014 Medias Clubul de Dans Sportiv MAGIC OF THE DANCE    
51 Timisoara Open Championship 18-19.10.2014 Timisoara Clubul de Dans Sportiv MAGNUM VRD    
52 Cupa Davidans 18-19.10.2014 Bucuresti Clubul Sportiv DAVIDANS    
53 Cupa Arad 25-26.10.2014 Arad Clubul Sportiv BALLROOM DANCE    
54 Imperial Dance Cup 25-26.10.2014 Iasi Asociatia Clubul de Dans Sportiv IMPERIAL    
55 Cupa Phoenix 25-26.10.2014 Bucuresti Clubul de Dans PHOENIX    
56 Cupa Alessia 01-02.11.2014 Bucuresti Clubul de Dans Sportiv ALESSIA DANCE    
57 Cupa Prodance 2000 01-02.11.2014 Baia Mare Clubul de Dans Sportiv PRODANCE 2000    
58 Campionatul National de Clase 08-09.11.2014 Reghin Clubul Sportiv DANSUL VIORILOR    
59 Cupa Daniel Nechita 15.11.2014 Galati Asociatia Clubul de Dans Sportiv BEIJA FLOR    
60 Napoca Dance Fest 15-16.11.2014 Cluj Napoca Clubul de Dans Sportiv DIAMOND DANCE    
61 Cupa Katamis 16.11.2014 Craiova Clubul de Dans Sportiv KATAMIS DANCE    
62 Cupa Topoloveni 16.11.2014 Topoloveni Asociatia Clubul Sportiv D'ESTINY DANCE    
63 Cupa Sebesului 22-23.11.2014 Sebes Clubul de Dans Sportiv DIAMOND DANCE    
64 Cupa Hobby Dance 22-23.11.2014 Bucuresti Clubul Sportiv HOBBY DANCE    
65 Cupa Generatia 9 29-30.11.2014 Bucuresti Clubul de Dans Sportiv GENERATIA 9    
66 Cupa Dance Art 29-30.11.2014 Targu Mures Asociatia Clubul Sportiv DANCE ART    
67 Zedan's Festival 06-07.12.2014 Bucuresti Clubul Sportiv ZEDAN'S    
68 Cupa Dance to Sunrise 06.12.2014 Alba Iulia Clubul de Dans Sportiv DANCE TO SUNRISE    
69 Cupa Show me Dance 13-14.12.2014 Bucuresti Clubul de Dans Sportiv SHOW ME DANCE    

Contact F.R.D.S.

Federatia Romana de Dans Sportiv

Str. Vasile Conta, nr. 16, et. 6,
cam. 603, sector 2, Bucuresti,
Cod Postal 020954

CIF: 7104335/1995

Tel./Fax: 021.317.00.71; 0751.013.047
Mail: frds@dancesport.ro

Membra a Comitetului Olimpic Roman si
International Dance Sport Federation

Persoane de contact